Stallion Show

When:
February 18, 2018 all-day
2018-02-18T00:00:00+00:00
2018-02-19T00:00:00+00:00
Where:
Addington Manor Equestrian Centre
Addington
Buckingham MK18 2JR
UK

Stallion Running Order 2018

Eventing Stallions

1          10.30    Opposition Bombshell
2          10.35    Shanondale Delta
3          10.40    Future Gravitas
4          10.45    Killour Star
5          10.50    FHS Diamond in the Rough
6          10.55    Leprince de Bois
7          11.00    Mypsires Revolution
8          11.05    Jaguar Mail
9          11.10    Britannia’s Mail
10         11.15    Tiger Attack
11         11.20    Edobantos
12         11.25    Brief Encounter  withdrawn due to injury.
13         11.30    Timolin
14         11.35    Royaldik
15         11.40    Ramiro B
16         11.45    Future Illusion
17         11.50    Chilli Morning

Show Jumping Stallions

18         11.55    Jaccobantos
19         12.00    Creevy Pacino Cruise
20         12.05    Joana Gold
21         12.10    NPS Flintoff Blue
22         12.15    El Thuder
23         12.20    Usher van Overis Z
24         12.25    Balou for Pleasure
25         12.30    Cornetto King
26         12.35    Hocus Pocus
27         12.40    Van de Vivaldi
28         12.45    Kippure Lancelot
29         12.50    Cassionato

Lunch Break 12.55  – 13.40
13.45 – Parade of Olympians

Show Jumping Stallions resume

30         14.00    Baloubet Junior Z
31         14.05    Klaris Giddy-Up
32         14.10    Arko III
33         14.15    Argento
34         14.20    Quadrio Tame
35         14.25    Lord Don
36         14.30    NPS Supernova
37         14.35    Escape Z
38         14.40    Regal Don
39         14.45    Big Star

Dressage Stallions

40         15.10    Longhalves Renoir
41         15.15    Woodlander Wild Child
42         15.20    Washington DC
43         15.25    Holme Park Kobalt
44         15.30    Myspires Fider Hit
45         15.35    KL Mac
46         15.40    Franz Ferdinand
47         15.45    Integro
48         15.50    Chartstummer We
49         15.55    Don Dante
50         16.00    Dvorak
51         16.05    T Movistar
52         16.10    Romanno Rafiel
53         16.15    Volatis Defiant
54         16.20    Rembrandt DDH
55         16.25    Duke of Deerleap
56         16.30    River Rise Magic Mike
57         16.35    Craig
58         16.40    U-Genius
59         16.45    Timolin
60         16.50    Palousa San Sebastian
61         16.55    WHS Hokita
62         17.00    Figo das Acras
63         17.05    Debutante’s Dream
64         17.10    Woodlander Double Bubble

End Of Show

Bookmark the permalink.